GeoVISION™

Kuyu Kamera Sistemleri

xp-40

Taşınabilir ağır yük (heavy duty) sistemlerine 100, 200 veya 300 metrelik kablo uzunlukları bulunan çelik makaralar dahildir. Kontrol paneli ve 7 inç LCD ekran alet çantasına/ taşıma çantasına monte edilmiştir. Hem Ağır Yük hem de Hafif Yük (light duty) sistemlerine, çapı 42 mm olan ve renkli veya siyah-beyaz seçenekleri mevcut olan ve plastik (CPVC) veya paslanmaz çelik yuvası bulunan Standart (STD) kameralarımız dahildir.

Diğer kamera seçeneğimiz ise çapı 20 mm olan paslanmaz çelik renkli kameramız ince Nano kameramızdır. Ağır Yük’ün bir özelliği ise ekranda derinlik görüntüsüyle kayıdı video ekranında metrelerde göstermesidir. Kablo sırasıyla kameranın bulunduğu derinliği işaretliyor.

detay


Taşınabilir Delüks sistemin içinde 100, 200, 300, 500 ve 600 metre kablo uzunluk seçenekleri olan, değişken hızlı motor kullanan, kamera sistemini yukarı çıkarmak ve indirmek için motorlu vinç bulunur. Bahsedilen kameralara ek olarak standart kameralardaki döner başlığımız Delüks’le de çalışmaktadır, böylece operatör manevra koluyla kuyunun içindeki kamera başlığını uzaktan istediği yöne çevirebilir.

Döner başlık ve kamera 50 mm’lik bir deliğe sığar fakat tamamen dönebilmesi için 125 ila 150 mm arası bir delik olması lazım. Delüks sistem için bir başka kamera seçeneği ise 2 kamera monte edilmiş olan Çift Tarama (Dual Scan) kamerasıdır. Operatör aşağı ve yan kameralar arasında ileri geri gidip gelebelir ve 360 derece döner kontrolü vardır. Çift Tarama’nın çapı 30 mmdir, çeşitli ışık seçenekleri ve video görüntü kalitesini arttırmak için pozlandırma ayarları bulunur.

Tüm kameralara LED ışık kaynakları monte edilmiştir ve su altında çalışması için tasarlanmıştır. Standart ekran 7 inç LCD renkli ekrandır. DVD kayıt cihazı/mikrofon ve 12V inverter (Ağır Yük ve Delüks sistemleri 110/220 veya 12V DC inverterle de çalıştırılabilir) tercihe bağlıdır. Yardımcı ek ışıklandırma büyük kuyular ve maden/mağara incelemesi için mevcuttur. Kontrol panelindeki RCA çıkış jaki harici video ekranını veya kayıt cihazlarını bağlamak için kullanılabilir. Çıkış NTSC analog videosudur. Üçüncü taraf donanım ve yazılımla video sinyali dijital videoya dönüştürülebilir ve dizüstü bilgisayarda veya DV kayıt cihazında kayıt edilebilir/izlenebilir.

camera